Norsk | Svenska | Português | Italiano | Français | Espanõl | Dansk | Deutsch   Contact   Advertising   Sitemap

Follow the World Cup 2014 live: Livescore, results & fixtures with live commentary from all the Worldcup matches
Here you find the latest World Cup 2014 football scores. To view goal scorers and game events - scroll the mouse over the soccer live results
                         Go to our World Cup GameCenter for deep game coverage: Soccer livescore, Live stats, live football commentary, lineups, player stats...

 ADVERTISEMENT

Free Football Highlights

A Collection of the Latest Football Videos on the Internet - Updated Daily

CA Independiente - Atletico Lanus Highlights Video

Match Highlights

           

-------------------------------------------------------------------------------------
  Get LIVE game coverage from our Slovenia - England GameCenter

• Lineups
• LIVE Commentary
• LIVE Game Stats
• H2H & Team Stats
 

Free Live Streams

  Fri 24. October

17:30 | Super Lig
  Kardemir Karabük - Akhisar Bld Spor

17:45 | Cordoba, Argentina
  Trungelliti - Gonzalez

18:00 | Ekstraklasa
  Belchatow - Gornik Zabrze

18:00 | Virsliga
  FK Liepaja - FS Metta/Lu

18:00 | 1. Liga
  SK D. Ceske Budejovice - Slavia Prague

18:00 | 1. Liga
  Vysocina Jihlava - Brno

18:00 | 1. HNL
  NK Zagreb - NK Zadar

18:30 | 2nd Bundesliga
  Greuther Furth - Frankfurt

18:30 | 2nd Bundesliga
  VfR Aalen - Union Berlin

18:30 | 2nd Bundesliga
  RB Leipzig - Bochum

18:30 | Superligaen
  Silkeborg - FC Vestsjaelland

18:30 | Erste Liga
  FAC Team für Wien - Mattersburg

18:30 | Erste Liga
  SV Horn - SC Lustenau

18:30 | Erste Liga
  Innsbruck - SKNV St. Pölten

18:30 | Erste Liga
  SV Kapfenberg - TSV Hartberg

18:50 | Basel, Switzerland
  Coric - Nadal

19:00 | Super Lig
  Kasimpasa - Konyaspor

19:05 | Cordoba, Argentina
  Ghem - Gonzalez

20:00 | Eredivisie
  Den Haag - Dordrecht '90

20:00 | Eerste Divisie
  FC Volendam - De Graafschap

20:00 | Ligue 2
  AC Ajaccio - Valenciennes

20:00 | Ligue 2
  SCO Angers - Clermont Foot

20:00 | Ligue 2
  Arles - Chamois Niort FC

20:00 | Eerste Divisie
  Almere City FC - Helmond Sport

20:00 | Ligue 2
  Brest - Gazelec Ajaccio

20:00 | Ligue 2
  Nimes - Auxerre

20:00 | Ligue 2
  US Orleans 45 - US Creteil

20:00 | Ligue 2
  Sochaux - Stade Laval

20:00 | Valencia, Spain
  Robredo - Andujar

20:00 | Ligue 2
  Chateauroux - Tours

20:00 | Basel, Switzerland
  Federer - Dimitrov

20:15 | 1. Liga
  Bohemians 1905 - Slovan Liberec

20:30 | Ekstraklasa
  Wisla Krakow - Podbeskidzie Bielsko Biala

20:30 | Pro League
  Lierse - Mechelen

20:30 | Bundesliga
  Werder Bremen - FC Köln

20:30 | Ligue 1
  Toulouse - Lens

20:30 | Erste Liga
  USK Anif - LASK Linz

20:45 | Championship
  Fulham - Charlton Athletic

20:45 | Premiership
  Aberdeen - Motherwell

21:00 | Primera Division
  Celta de Vigo - Levante

21:00 | Serie B
  Modena - Bologna

21:30 | Primeira Liga
  Vitoria Setubal - Vitoria Guimaraes

21:45 | Cordoba, Argentina
  Cachin - Arguello

  Sat 25. October

01:00 | Primera Division, Apertura
  Nublense - Union Espanola

01:30 | Primera Division, Torneo Inicial
  Belgrano - Rosario Central

02:00 | Major League Soccer
  Chicago Fire - Houston Dynamo

02:30 | Primera Division, Apertura
  Jaguares Chiapas - America De Mexico

04:30 | Primera Division, Apertura
  Santos - Unam Pumas

08:30 | Tour Finals Singapore, Singapore
  Williams - Wozniacki

08:30 | Indonesia Super League, Group A
  Persipura Jayapura - Semen Padang

10:45 | A-League
  Melbourne Victory - Melbourne Heart

12:00 | Premier League
  Amkar Perm - FK Rostov

12:00 | Tour Finals Singapore, Singapore
  Radwanska - Halep

13:00 | 2nd Bundesliga
  Kaiserslautern - Düsseldorf

13:00 | Virsliga
  Skonto Riga - Ventspils

13:00 | 2nd Bundesliga
  St. Pauli - Karlsruher

13:00 | Virsliga
  Jelgava - FC Jurmala

13:00 | Veikkausliiga
  Kuopio PS - Vaasa PS

13:15 | Championship
  Millwall - Cardiff

13:30 | U21 Ligi, Gr. Super Lig
  Fenerbahce - Genclerbirligi

13:30 | U21 Ligi, Gr. Super Lig
  Sivasspor - Caykur Rizespor

14:00 | PrvaLiga
  NK Zavrc - Maribor

14:00 | Ligue 2
  ES Troyes AC - Dijon

15:00 | Serie B
  AS Avellino - Virtus Lanciano

15:00 | Serie B
  Pro Vercelli - Perugia

15:00 | Super Lig
  Sivasspor - Caykur Rizespor

15:00 | Premier League
  Torpedo Moscow - Kuban

15:00 | Serie A
  Empoli - Cagliari

15:00 | 1. HNL
  Istra 1961 - Slaven Belupo

15:30 | Bundesliga
  Dortmund - Hannover

15:30 | Bundesliga
  Augsburg - Freiburg

15:30 | Bundesliga
  Hoffenheim - Paderborn

15:30 | Bundesliga
  Hertha Berlin - Hamburger SV

15:30 | Ekstraklasa
  Lechia Gdansk - Slask Wroclaw

15:30 | Bundesliga
  Eintracht Frankfurt - Stuttgart

15:30 | Ekstraklasa
  Piast Gliwice - Jagiellonia Bialystok

15:30 | Indian Super League
  Delhi Dynamos FC - Club Chennai

16:00 | Championship
  Birmingham - AFC Bournemouth

16:00 | Bundesliga
  Sturm Graz - Rapid Wien

16:00 | Championship
  Bolton - Brentford

16:00 | Championship
  Derby - Wigan

16:00 | Championship
  Ipswich - Huddersfield

16:00 | Championship
  Leeds United - Wolverhampton

16:00 | Championship
  Middlesbrough - Watford

16:00 | Championship
  Nottingham Forest - Blackburn

16:00 | Championship
  Reading - Blackpool

16:00 | PrvaLiga
  Publikum Celje - Kalcer Radomlje

16:00 | PrvaLiga
  Domzale - NK Koper

16:00 | Allsvenskan
  Häcken - Gefle

16:00 | Segunda Division
  Mallorca - CE Sabadell

16:00 | Primera Division
  Almeria - Bilbao

16:00 | Championship
  Brighton & Hove Albion - Rotherham

16:30 | Eerste Divisie
  Venlo - RKC Waalwijk

17:00 | 1. Liga
  Marila Pribram - Banik Ostrava

17:00 | 1. Liga
  Hradec Kralove - Dukla Prague

17:00 | 1. Liga
  Jablonec - FK Teplice

17:00 | Superligaen
  SønderjyskE - FC Midtjylland

17:00 | Ligue 1
  PSG - Bordeaux

17:00 | Superliga
  FK Radnicki Nis - FK Radnicki 1923

17:45 | Super League
  Thun - Aarau

18:00 | Ekstraklasa
  Pogon Szczecin - Cracovia

18:00 | Super Lig
  Balikesirspor - Bursaspor

18:00 | Pro League
  Red Star Waasland - Genk

18:00 | Serie A
  Parma - Sassuolo

18:00 | PrvaLiga
  Gorica - Olimpija Ljubljana

18:00 | Segunda Division
  Santander - CD Alaves

18:00 | Primera Division
  Real Madrid - FC Barcelona

18:00 | Super Lig
  Fenerbahce - Genclerbirligi

18:15 | Segunda Division
  Real Betis - Recreativo Huelva

18:30 | Bundesliga
  FK Austria Vienna - Neustadt

18:30 | Bundesliga
  Wolfsberger AC - SCR Altach

18:30 | Bundesliga
  Admira Wacker - Ried

18:30 | Bundesliga
  Leverkusen - Schalke 04

18:30 | Eredivisie
  Vitesse - NAC Breda

18:30 | Premier League
  Maccabi Haifa - Hapoel Raanana

18:30 | Super League
  Atromitos Athens - Ergotelis

19:00 | Superliga
  Vojvodina - FK Vozdovac

19:00 | 1. HNL
  Hajduk Split - NK Lokomotiva Zagreb

19:45 | Eredivisie
  Heracles Almelo - Willem II

19:45 | Eerste Divisie
  MVV Maastricht - Achilles '29

19:45 | Eredivisie
  Alkmaar - Groningen

20:00 | Segunda Division
  Ponferradina SD - Las Palmas

20:00 | Super League
  Basel - FC Sion

20:00 | Primera Division, Torneo Inicial
  Independiente - Tigre

20:00 | Primera Division
  Valencia - Elche

20:00 | Ligue 1
  Evian TGFC - Nantes

20:00 | Ligue 1
  Bastia - Monaco

20:00 | Pro League
  Zulte Waregem - Cercle Brugge

20:00 | Ligue 1
  Caen - Lorient

20:00 | Ligue 1
  Stade De Reims - Montpellier

20:15 | 1. Liga
  FC Slovacko - Viktoria Plzen

20:20 | Brasilero Serie A
  Palmeiras - Corinthians SP

20:30 | Major League Soccer
  Seattle Sounders - Los Angeles

20:45 | Serie A
  Sampdoria - Roma

20:45 | Eredivisie
  Ajax - Go Ahead Eagles

21:00 | Primera Division, Torneo Inicial
  Velez Sarsfield - Banfield

21:15 | Primeira Liga
  Arouca - FC Porto

22:00 | Major League Soccer
  Montreal Impact - Washington DC

22:00 | Primera Division
  Cordoba - Real Sociedad

22:00 | Serie A, Segunda Etapa
  Liga de Loja - Universidad Catolica

22:00 | Primera Division
  SD Eibar - Granada CF

22:00 | Primera Division, Clausura
  Sporting Cristal - Cesar Vallejo

23:00 | Primera Division, Apertura
  U. Catolica - Audax Italiano

23:10 | Primera Division, Torneo Inicial
  Newell's Old Boys - Godoy Cruz

  Sun 26. October

01:30 | Major League Soccer
  New England - Toronto FC

01:30 | Primera Division, Torneo Inicial
  Olimpo - Racing Avellaneda

01:30 | Primera Division, Apertura
  O'Higgins - Huachipato

02:00 | Primera Division, Apertura
  CF Monterrey - Tigres

02:30 | Major League Soccer
  FC Dallas - Portland Timbers

02:45 | Liga Postobon II
  Los Millionarios - Alianza Petrolera

03:00 | Major League Soccer
  Vancouver Whitecaps - Colorado Rapids

03:00 | Primera Division, Apertura
  Atlas - Puebla

05:00 | J.League 2
  Sapporo - Shonan Bellmare

05:00 | A-League
  Wellington Phoenix - Newcastle Jets

06:00 | K-League Classic
  Incheon - Chunnam

06:00 | K-League Classic
  Pohang - Gwangju

06:00 | K-League Classic
  Jeonbuk - Suwon

07:00 | A-League
  Adelaide United FC - Perth Glory

07:00 | J.League 2
  Jubilo Iwata - Kyoto

08:00 | J.League 2
  Oita Trinita - Fagiano Okayama

08:00 | J.League
  Sagan Tosu - Albirex Niigata

08:35 | Chinese Super League
  Changchun Yatai - Nanchang Bayi

08:35 | Chinese Super League
  Shangahi Dongya - Jiangsu Shuntian

08:35 | Chinese Super League
  Dalian Aerbing FC - Liaoning Hongyun

08:35 | Chinese Super League
  Shanghai Shenhua - Tianjin Kangshifu

08:35 | Chinese Super League
  Guangzhou Pharmaceutical - Beijing Guoan

08:35 | Chinese Super League
  Henan Jianye - Hangzhou Lvcheng

08:35 | Chinese Super League
  Changsha Jinde - Harbin Tengyi

11:00 | J.League
  Yokohama - Cerezo Osaka

11:00 | Premier League, Champions Pool
  Shakhtyor Karagandy - Lokomotiv Astana

11:00 | J.League
  Kashima Antlers - Urawa Reds

11:00 | J.League
  Gamba Osaka - FC Tokyo

11:30 | Premier League
  FC Ufa - CSKA Moscow

11:30 | Premier League
  Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow

12:00 | Segunda Division
  Albacete - Valladolid

12:00 | Primera Division
  Malaga - Rayo Vallecano

12:15 | Segunda Liga
  Portimonense - Benfica Lisbon B

12:30 | Super Lig
  Mersin Idman Yurdu - Eskisehirspor

12:30 | Eredivisie
  Cambuur Leeuwarden - Feyenoord

13:00 | Virsliga
  Spartaks - FK Daugava Riga

13:00 | Virsliga
  FC Daugava - FC Daugava Daugavpils-2

13:00 | Indian Super League
  Atletico De Kolkata - Kerala Blasters FC

13:15 | Championship
  Hibernian - Heart of Midlothian

13:30 | U21 Ligi, Gr. Super Lig
  Istanbul Basaksehir - Galatasaray

13:30 | 3. Lig, Group 1
  Istanbulspor AS - Kizilcabolukspor

13:30 | 2nd Bundesliga
  1860 Munich - Eintracht Braunschweig

13:30 | 2nd Bundesliga
  Ingolstadt - 1. FC Heidenheim

13:30 | 2nd Bundesliga
  SV Sandhausen - Erzgebirge Aue

14:00 | Superligaen
  Randers - OB

14:00 | PrvaLiga
  NK Krka - NK Rudar Velenje

14:00 | Ligue 1
  Rennes - Lille

14:30 | Pro League
  Club Brugge - Gent

14:30 | Eredivisie
  Utrecht - PSV

14:30 | Eredivisie
  FC Zwolle - Heerenveen

14:30 | Eerste Divisie
  NEC Nijmegen - TOP Oss

14:30 | Eerste Divisie
  Roda JC Kerkrade - Sparta Rotterdam

15:00 | Serie A
  Udinese - Atalanta

15:00 | Serie A
  Chievo - Genoa

15:00 | Super Lig
  Trabzonspor - Gaziantepspor

15:00 | Allsvenskan
  AIK - Åtvidaberg FF

15:00 | Allsvenskan
  IFK Norrköping - Örebro SK

15:00 | Serie A
  Juventus - Palermo

15:00 | 1. HNL
  Dinamo Zagreb - Osijek

15:30 | Indian Super League
  FC Pune City - FC Goa

15:30 | Ekstraklasa
  Lech Poznan - Gornik Leczna

15:30 | Bundesliga
  Wolfsburg - Mainz 05

15:45 | 1. Liga
  Sparta Prague - Mlada Boleslav

16:00 | Super League
  FC Zurich - St. Gallen

16:00 | Super League
  FC Vaduz - GC Zurich

16:30 | Bundesliga
  SV Grödig - Red Bull Salzburg

16:30 | Liga I
  Dinamo Bucharest - Pandurii

16:45 | Eredivisie
  Excelsior - Twente

17:00 | Primera Division, Clausura
  FBC Melgar - Real Garcilaso

17:00 | Superligaen
  Hobro IK - FC København

17:00 | Ligue 1
  Guingamp - Nice

17:00 | Ligue 1
  St Etienne - FC Metz

17:00 | Segunda Division
  CD Lugo - UE Llagostera

17:00 | Premier League
  Zenit - Mordovia Saransk

17:00 | Segunda Division
  Gijon - Osasuna

17:00 | Primeira Liga
  Estoril - Belenenses

17:00 | Segunda Division
  Girona - CD Mirandes

17:00 | Superliga
  Jagodina - Partizan Belgrade

17:00 | Primera Division
  Espanyol - Deportivo

17:30 | Allsvenskan
  Halmstad - Falkenbergs FF

17:30 | Bundesliga
  Mönchengladbach - Bayern München

17:30 | Serie A, Segunda Etapa
  Deportivo Quito - Emelec

17:30 | Allsvenskan
  Elfsborg - Djurgården

18:00 | Super Lig
  Buyuksehyr - Galatasaray SK

18:00 | Serie A
  Lazio - Torino

18:00 | Pro League
  Anderlecht - Standard Liege

18:00 | Ekstraklasa
  Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa

18:00 | Serie A
  Cesena - Inter Milan

18:00 | Serie A
  Napoli - Hellas Verona

18:15 | Segunda Division
  Alcorcon - Zaragoza

18:30 | Serie A, Segunda Etapa
  LDU Quito - Mushuc Runa

18:30 | Super League
  Olympiacos - Panathinaikos

19:00 | Primera Division
  Sevilla - Villarreal

19:00 | Superligaen
  Esbjerg - Brøndby

19:00 | Primera Division, Torneo Inicial
  Lanus - San Lorenzo

19:00 | Primera Division, Apertura
  Toluca - Leon

19:00 | Primeira Liga
  Sporting - Maritimo Funchal

19:00 | Segunda Division
  Tenerife - Barcelona B FC

19:00 | 1. HNL
  HNK Rijeka - RNK Split

19:15 | Premier League
  Hapoel Akko - Maccabi Tel Aviv

19:30 | Primera Division, Apertura
  Deportes Union La Calera - Colo Colo

19:30 | Serie A, Segunda Etapa
  Cuenca - Independiente Jose Teran

19:30 | Serie A, Segunda Etapa
  Olmedo - Manta FC

20:00 | Pro League
  RRC Peruwelz - Lokeren

20:45 | Serie A
  AC Milan - Fiorentina

21:00 | Primera Division
  Getafe - Atletico Madrid

21:00 | Ligue 1
  Lyon - Marseille

21:00 | Segunda Division
  Numancia - CD Leganes

21:00 | Major League Soccer
  Columbus Crew - Philadelphia Union

21:15 | Primeira Liga
  Sporting Braga - Benfica

21:30 | Major League Soccer
  Chivas USA - San Jose Earthquakes

22:00 | Primera Division, Apertura
  U. de Chile - Palestino

22:15 | Primera Division, Torneo Inicial
  Boca Juniors - Defensa Y Justicia

22:45 | Serie A, Segunda Etapa
  Barcelona - El Nacional

  Mon 27. October

00:15 | Primera Division, Clausura
  Los Caimanes FC - CD San Simon

01:30 | Primera Division, Torneo Inicial
  Atletico De Rafaela - River Plate

01:30 | Major League Soccer
  Kansas City - New York Red Bulls

13:30 | U21 Ligi, Gr. Super Lig
  Kayseri Erciyesspor - Besiktas

16:45 | Premier League
  Krasnodar - Terek Grozniy

18:00 | Ekstraklasa
  Ruch Chorzow - Korona Kielce

18:30 | Super League
  Skoda Xanthi - Niki Volou

18:30 | Premier League
  Dinamo Moscow - Rubin Kazan

19:00 | Super Lig
  Erciyesspor - Besiktas

19:00 | Superligaen
  FC Nordsjælland - AaB

19:00 | Allsvenskan
  Malmö FF - Brommapojkarna

19:00 | Allsvenskan
  Mjällby - Kalmar

19:05 | Allsvenskan
  Helsingborgs IF - IFK Göteborg

19:45 | Challenge League
  Winterthur - Schaffhausen

20:15 | 2nd Bundesliga
  SV Darmstadt 98 - Nuremberg

20:30 | Ligue 2
  Nancy - AC Havre

21:00 | Primeira Liga
  Rio Ave - Penafiel

21:45 | Primera Division, Clausura
  UTC de Cajamarca - San Martin

  Tue 28. October

00:30 | Primera Division, Torneo Inicial
  Arsenal - Gimnasia LP

14:00 | Greece Cup, Group 8
  Chaina - ASK Olympiakos

14:30 | Indian Super League
  Club Chennai - Mumbai City FC

16:15 | Greece Cup, Group 1
  Fostiras FC - Panahaiki Patras

16:15 | Greece Cup, Group 4
  Ethnikos Gazorou - Iraklis 1908 FC

18:30 | Greece Cup, Group 5
  AEK Athens - Iraklis Psachnon FC

20:45 | Serie A
  Sassuolo - Empoli

20:45 | League Cup
  AFC Bournemouth - West Bromwich

20:45 | League Cup
  Shrewsbury Town - Chelsea

21:00 | Coupe de la Ligue
  Toulouse - Bordeaux

21:00 | League Cup
  Liverpool - Swansea

21:00 | League Cup
  Fulham - Derby

  Wed 29. October

14:00 | Russian Cup
  Zenit - Arsenal Tula

14:00 | Greece Cup, Group 4
  Levadiakos FC - Platanias Chanion

14:00 | Greece Cup, Group 5
  Atromitos Athens - Panthrakikos

14:30 | Indian Super League
  Delhi Dynamos FC - Northeast United FC

16:15 | Greece Cup, Group 7
  Asteras Tripolis - Kalloni

18:30 | Greece Cup, Group 1
  Olympiacos - Panionios

18:30 | Greece Cup, Group 2
  PAOK Thessaloniki - PAS Giannina

20:45 | Serie A
  Fiorentina - Udinese

20:45 | Serie A
  Roma - Cesena

20:45 | Serie A
  Atalanta - Napoli

20:45 | Serie A
  Cagliari - AC Milan

20:45 | Serie A
  Genoa - Juventus

20:45 | Serie A
  Torino - Parma

20:45 | Serie A
  Inter Milan - Sampdoria

20:45 | Serie A
  Palermo - Chievo

20:45 | League Cup
  Tottenham - Brighton & Hove Albion

20:45 | League Cup
  Stoke - Southampton FC

20:45 | League Cup
  Manchester City - Newcastle

20:55 | Coupe de la Ligue
  Rennes - Marseille

  Thu 30. October

01:00 | Copa do Brasil
  Flamengo RJ - Atletico MG

01:00 | Copa do Brasil
  Cruzeiro MG - Santos SP

14:00 | Greece Cup, Group 2
  Kassiopi - Apollon Kalamarias

14:00 | Greece Cup, Group 6
  Ermionidas - GS Apollon Smyrnis

14:30 | Indian Super League
  FC Pune City - Kerala Blasters FC

16:15 | Greece Cup, Group 3
  Niki Volou - APS Zakynthos

17:00 | Russian Cup
  Rubin Kazan - Spartak Moscow

18:30 | Greece Cup, Group 3
  OFI Crete - Skoda Xanthi

18:30 | Greece Cup, Group 8
  Panathinaikos - Panetolikos


ADVERTISEMENT
Bet365
Ladbrokes
Bwin
Free TV
24 Oct, 17:30 CET | Super ..
Kardemir Karabukspor - A ..
24 Oct, 17:45 CET | Cordo ..
Trungelliti - Gonzalez
24 Oct, 18:00 CET | Virsliga
FK Liepaja - FS METTA/LU
24 Oct, 18:00 CET | 1. HNL
NK Zagreb - NK Zadar
24 Oct, 18:00 CET | Ekstr ..
PGE GKS Belchatow - KS G ..
24 Oct, 18:30 CET | Erste ..
FAC - SV Mattersburg
24 Oct, 18:30 CET | Erste ..
SV Horn - Austria Lustenau
24 Oct, 18:30 CET | Erste ..
Wacker Innsbruck - SKN S ..
24 Oct, 18:00 CET | Virsliga
FK Liepaja - FS METTA/LU
24 Oct, 18:00 CET | 1. HNL
NK Zagreb - NK Zadar
24 Oct, 18:00 CET | Ekstr ..
PGE GKS Belchatow - KS G ..
24 Oct, 18:30 CET | Erste ..
FAC - SV Mattersburg
24 Oct, 18:30 CET | Erste ..
SV Horn - Austria Lustenau
24 Oct, 18:30 CET | Erste ..
Wacker Innsbruck - SKN S ..
24 Oct, 18:30 CET | Erste ..
KSV 1919 - TSV Hartberg
24 Oct, 18:30 CET | 2nd B ..
Greuther Furth - FSV Fra ..